Pierwszy start w zawodach międzynarodowych CAI

Aby wystartować w zawodach międzynarodowych należy dokonać rejestracji i wykupić licencję w PZJ dla Zawodnika jak i dla Konia/Kuca oraz dokonać zgloszenia do zawodow wysylajac maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :

Zawodnik

Należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. skany podpisanych następujących dokumentów:

  • zgłoszenie zawodnika do rejestracji w PZJ (z własnoręcznym podpisem zawodnika pełnoletniego lub rodzica/opiekuna prawnego zawodnika niepełnoletniego oraz z pieczątką klubu i podpisem przedstawiciela klubu) –
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych wraz z klauzulą informacyjną (RODO) osoba pełnoletnia / osoba niepełnoletnia – dwie strony druków RODO (również z podpisem)
  • wniosek licencyjny zawodnika (z własnoręcznym podpisem zawodnika oraz z pieczątką klubu i podpisem przedstawiciela klubu) - interaktywny formularz na stronie PZJ https://pzj.pl/sport/licencje-i-rejestracje/
  • aktualne sportowe badania lekarskie
  • aktualne ubezpieczenie jeździeckie NNW ważne od 1 stycznia lub od dnia wystawienia licencji do 31 grudnia bieżącego roku. Ubezpieczenie musi zawierać adnotację, że obejmuje jeździectwo, bądź szerzej - sporty ekstremalne.
  • dodać informację o chęci posiadania licencji FEI

Następnie, na podstawie otrzymanej drogą mailową faktury z biura PZJ, należy dokonać opłaty na wskazane na niej KONTO podając w tytule NUMER FAKTURY.

Formalnym potwierdzeniem posiadanej licencji jest wpis w zestawieniach aktualnych licencji na stronie www.pzj.pl (zakładka Zestawienia).

Potwierdzeniem rejestracji w FEI jest wpis w zestawieniach aktualnych licencji na stronie www.fei.org

Koń/Kuc

Należy wysłać pocztą tradycyjną do biura PZJ:

  • Druk zgłoszenia konia do rejestracji w PZJ - interaktywny formularz na stronie PZJ https://pzj.pl/sport/licencje-i-rejestracje/
  • Paszport urzędowy z opisem graficznym i słownym konia oraz potwierdzoną przez OZHK adnotacją o aktualnym właścicielu konia.
  • Wniosek o czynności rejestracyjno-licencyjne dotyczące konia (z zaznaczonymi polami rejestracja, autoryzacja paszportu, licencja PZJ i licencja FEI) - interaktywny formularz na stronie PZJ https://pzj.pl/sport/licencje-i-rejestracje/

Następnie, na podstawie otrzymanej drogą mailową faktury z biura PZJ, należy dokonać opłaty na wskazane na niej KONTO podając w tytule NUMER FAKTURY.

Minimalny wiek rejestrowanego konia do FEI– 5 lat.

Potwierdzeniem rejestracji konia w PZJ jest opieczętowana naklejka z danymi właściciela i numerem konia w paszporcie urzędowym.

Paszport urzędowy autoryzowany przez PZJ ważny jest 4 lata.

Formalnym potwierdzeniem posiadanej licencji jest wpis w zestawieniach aktualnych licencji na stronie www.pzj.pl (zakładka Zestawienia)

Potwierdzeniem rejestracji jest wpis w zestawieniach na stronie www.fei.org.

Zgodnie z Przepisami Ogólnymi FEI do startu w Zawodach rangi CAI 1*, CAI 2*, CAI U25, J, Ch, YH w kraju zamieszkania nie jest wymagane posiadanie paszportu FEI dla konia/kuca.

Minimalne wymogi kwalifikacyjne 2022

Kategoria

Wymagania kwalifikacyjne

Zawodnicy 1*

Bez minimalnych kryteriów kwalifikacyjnych

Zawodnicy 2*

Zawodnicy, którzy pomyślnie ukończyli dwukrotnie CAI 1* - na różnych zawodach tylko format 1, 2 (z  Ujeżdżeniem) lub 3 - bez Eliminacji, Rezygnacji lub Dyskwalifikacji lub alternatywnie, pomyślnie ukończyli jedne zawody CAI-B (według poprzednich Przepisów) lub trzykrotnie CAN z Ujeżdżeniem, Maratonem i Zręcznością.

Zawodnicy 3*

Zawodnicy, którzy trzykrotnie pomyślnie ukończyli CAI2* i/lub CAI U25/J na różnych zawodach i/lub CHEU J/Ch EU U25 (tylko format 1,2 lub 3) bez Eliminacji, Rezygnacji lub Dyskwalifikacji lub alternatywnie, pomyślnie ukończyli jedne zawody CAI-A lub trzykrotnie zawody CAI-B według poprzednich Przepisów.

Młodzież

Bez kryteriów dla Dzieci, Juniorów i U25

Para - Powożenie

Bez kryteriów